Вы выкарыстоўваеце састарэлы браўзэр. Каб карыстацца ўсімі магчымасцямі сайта, загрузіце і ўсталюйце адзін з гэтых браўзэраў:

БЕЛ

Віцебскае аддзяленне Беларускай чыгункі

У Віцебску прайшоў адкрыты чэмпіянат Беларускай чыгункі

08 чэрвеня 2021

У Віцебску прайшоў адкрыты чэмпіянат Беларускай чыгункі па стральбе з пнеўматычнай вінтоўкі, плаванні, гіравым спорце, дартсе, лёгкаатлетычным кросе.
У мінулыя выхадныя дні, страсці не менш гарачыя, чым надвор'е ў гэтыя летнія дні, кіпелі ў Культурна-спартыўным цэнтры Віцебскага аддзялення чыгункі. Тут прайшоў адкрыты чэмпіянат Беларускай чыгункі па стральбе з пнеўматычнай вінтоўкі, плаванні, гіравым спорце, дартсе, лёгкаатлетычным кросе.
Віцебшчына сустракала каманды аддзяленняў Беларускай чыгункі і Гомельскага вагонабудаўнічага завода. На цырымоніі адкрыцця з прывітальным словам выступілі намеснік начальніка аддзялення дарогі Лядзенка С. Г. і дырэктар культурна-спартыўнага цэнтра Казлоў С. А., а галоўны суддзя-суддзя вышэйшай нацыянальнай катэгорыі Віктар Шчуко, пажадаў усім удзельнікам спаборніцтваў сумленнай барацьбы і прыгожых перамог.
Больш за сто спартсменаў з сямі каманд спаборнічалі за права насіць тытул наймацнейшай каманды. За аб'ектыўнасцю вызначэння вынікаў сачылі суддзі спаборніцтваў. У тым ліку і па прычыне строгага, але справядлівага судзейства, па выніках спаборніцтваў не было пададзена ніводнага пратэсту.
Неабыякія страсці разгарэліся ў асабістых спаборніцтвах па стральбе. Сярод мужчын першае месца было прысуджана Дзянісу Ісаенка (вядучы інжынер НОДБТ НОД-6), які набраў рэкордную колькасць ачкоў – 99 ачкоў з 10 стрэлаў. У жанчын першынствавала Ганна Маскальчук (вядучы эканаміст ВЧД Віцебск). У камандных спаборніцтвах па стральбе першае месца ў Віцебскага аддзялення чыгункі, другое – у Гомельскага ВСЗ, трэцяе – у магілёўскай каманды.
Спаборніцтвы па дартсе праходзілі ў практыкаванні «Вялікі круг» у 2 тура. У асабістым заліку сярод мужчын з вынікам 987 ачкоў 1 месца заняў Аляксей ксяндзоў (слесар ТЧ Полацк). Камандны залік размеркаваўся наступным чынам: Баранавіцкае аддзяленне-1-е месца, Віцебскае-2-е, Гомельскі ВСЗ-3-е месца.
Працягам праграмы чэмпіянату сталі спаборніцтвы па плаванні. У асабістых спаборніцтвах у катэгорыі старэйшыя за 35 гадоў сярод жанчын першынствавала Вольга Мартынава, якая прадстаўляла Магілёўскае аддзяленне дарогі, Таццяна Мельнікава (брыгадзір Віцебскага вагоннага дэпо) заваявала 3 месца. У катэгорыі да 35 гадоў у жанчын трэцяе месца заняла Ганна Астапюк (інструктар-метадыст КСЦ НОД-6). У мужчын у абедзвюх катэгорыях пальма першынства дасталася прадстаўнікам Віцебскага аддзялення: Андрэй Астапюк (інструктар-метадыст КСЦ) і Аляксей Кандрацьеў (інжынер Віцебскага вагоннага дэпо). У эстафеце 4x50 метраў вольным стылем на першым месцы была каманда Баранавіцкага аддзялення, на другім-Магілёўскага, трэцім-Віцебскага. У камандным заліку чэмпіянату Беларускай чыгункі па плаванні Віцебскае аддзяленне заняло 1 месца.
Спаборніцтвы ў гіравым спорце праходзілі ў практыкаванні "Рывок" з кантролем часу 10 хвілін. Спартсмены выступалі ў трох вагавых катэгорыях: да 75 кг, да 90 кг і звыш 90 кг. у вагавой катэгорыі да 75 кг Рыгор Баркавец (машыніст крана Віцебскага вагоннага дэпо) заняў 3 месца. Уладзімір Іваноў (электрамеханік Полацкай дыстанцыі сігналізацыі і сувязі) стаў пераможцам і паказаў абсалютны лепшы вынік сярод усіх вагавых катэгорый, падняўшы гіру вагой 24 кг 223 разы на працягу 10 хвілін. У камандным заліку перамагла каманда Баранавіцкага аддзялення дарогі, на другім месцы-берасцейцы, на трэцім-каманда нашага аддзялення.
Спаборніцтвы па лёгкаатлетычным кросе праходзілі па сильнопересеченной трасе ў лесапарку «Юр'ева Гара». Усім удзельнікам быў прапанаваны адзін круг даўжынёй 1 км, а мужчыны да 35 гадоў пераадольвалі два круга. У катэгорыі старэйшыя за 35 гадоў Ігар Філіпаў (памочнік машыніста Полацкай дыстанцыі пуці) заняў другое месца, саступіўшы суперніку з Гомельскага ВСЗ усяго 4 секунды.
У агульным камандным заліку перамога прысуджана камандзе Баранавіцкага аддзялення дарогі; саступіўшы ўсяго 1 бал, другое месца заваявала каманда Віцебскага аддзялення дарогі; замкнула прызавую тройку каманда Гомельскага вагонабудаўнічага завода.
Усе пераможцы і прызёры спаборніцтваў узнагароджаны дыпломамі, медалямі і прызамі, а таксама каманднымі кубкамі.
Віншуем спартсменаў Віцебскага аддзялення чыгункі, якія паказалі высокія спартыўныя вынікі! Да спісу навін за 2021 год